13 Ocak 2012

Erkek evde olmuyor!

Ayh çıldırmak üzereyim. Ozan bugün işe gitmedi. Sabahtan beri başımda. Bütün sistemim çöktü. Ne iş yapabiliyorum ne dışarı çıkabiliyorum. En sinir bozucusu da ne biliyor musunuz? Beyefendi bahşetmiş evde kalmakla! Aynen öyle. "Sürpriz bugün evdeyim. Bütün gün bana doyacaksın." diye verdi haberi. Güya bugün bütün işlerini halledecekti, tam da istediği fırsattı bu. Hah! Saat daha 12 bile olmadı, beyefendi evin içinde şişinip duruyor. Ay çıldıracağım, bugün bitsin bir an önce...

 

28 Kasım 2011

Esasında hiç bir şey göründüğü gibi değil

Sizce de öyle değil mi? Derler ki biz kadınlar hep işin içinde bir çapanoğlu arıyormuşuz. Hatta Ozan diyor ki "bazen en doğrusu en kolay olanıdır." Ne yazık ki öyle değil. Hiç bir şey hiç bir zaman göründüğü gibi değil. Söylenen her lafın, yapılan her hareketin arkasında mutlaka görünmeyen bir motivasyon vardır. Ben bunu bilir bunu söylerim. Buna bin tane örnek de verebilirim. Sizin örneklerinizi de duymak isterim. Herkesin bir "... meğer şöylemiş" hikayesi vardır. Aynı polisiye filmler gibi:) Onun için en iyi polisiyeleri hep kadınlar yazmıştır. Çünkü biz, hiç bir şeyin göründüğü kadar basit olmadığını, içsel olarak hep biliriz.

 

21 Kasım 2011

Bu konuda guru ilan edemem kendimi. Sonuçta ilişkimi hala evliliğe götürebilmiş değilim. Yine de uzun süreli ilişki hakkında bir şeyleri anladım sanki. Bir kere mutlaka hayatı renkli tutmak gerekiyor. (bir de bazen yutkunabilmek!) Bazı zamanlar Ozan'ın hakikaten sıkıldığını, bekar arkadaşlarının hayatlarındaki harekete özendiğini görüyorum. O zaman işte, bir sevgilisinin olmasının ne kadar güzel olduğunu ona hatırlatmam gerekiyor. Ya bir program yapıyorum, gezme tozma, eğlenme programı ya da evde ona bir sürpriz hazırlıyorum. Can sıkıntısından ölmek üzere olan bir adamı hayata döndürmek için bazen yaratıcı olmak gerekiyor:))

 

22 Haziran 2011

Bu evin her köşesi Ozan'la kaplı...yaşanmışlıklarla boğulmak yerine,yaşanacaklara konsantre olmalıyım.kararımı verdim.çıkıyorum bu evden..nereye henüz bilmiyorum ama;çıkıyorum!Bana ulaşmak istersen ZEYNEP yazıp 6670'e mesaj gönder. Servis ücreti tüm GSM operatörlerinde alınan ve gönderilen her mesaj için 40krş'dır. M.H. 0216.5560910

 

21 Haziran 2011

"Dün bakkalın çırağı dahil hayatımdaki herkesi kırdım.biten bir ilişki bu kadar etkilememeli insanı.bu gidiş doğru değil…değiştirmem gerek..nasıl bilmiyorum ama bu durumu acilen değiştirmem gerek!"

 

20 Haziran 2011

"Bugün pazartesi.Ozan'ın 'börek töreni' günü…hafta sonundan kalan börekler teflon tavaya konur.çok kısık ateşte en az 20 dk sürekli çevrilerek ısıtılır.yanına bir domates doğranır ve domatesin üstüne azıcık nar ekşisi gezdirilir.çay eşliğinde höpürdeterek yenir..deli öküz'üm! :)..bu sabah ne yemiştir acaba?"

 

19 Haziran 2011

"Gururum değil sorun olan.inanın değil! Ozan'a neler olduğunu bir türlü anlayamıyorum...bi de bize 'anlaşılması zor' derler..kendileri sanki çok farklı!!!"

 

18 Haziran 2011

"Biliyorum.Ozan geri adım atmayacak.ama ben de atmayacağım!onu sevmekten ve yapmak istediğini yap demekten başka suçum yok ki benim… Galiba şu ilişki denen şey sadece alışkanlıktan ibaret...bilmiyorum.kafam çok karışık.:(

 

17 Haziran 2011

"20 gündür Ozansız hayat… etrafımdaki herşey üstüme üstüme geliyor. Ne yapsam tadı yok, sevinci yok. :("

 

14 Haziran 2011

"Rakı, bu erkeklerin iç yüzünü çıkarıyor resmen. İki kadeh içir, bütün içini döksün. Deneyen var mı?"

02 Mayıs 2011

"Arkadaş da olabilmeliyiz" derler hep. Ama rakı sofrasında Angelina Jolie muhabbeti yapınca, yok "Tuzak mı bu?" yok "Yemiyorum bak"! Bu ne yaman çelişki, erkek milleti?!

 

21 Nisan 2011

Sevdiğinle beraber yaşlanmak

Asla yaşlanmayacakmışız gibi geliyor bazen ama aslında hiçbirimiz zamandan kaçamıyoruz. Asıl önemlisi, o yaşlara geldiğimizde yalnız olmamak bence. Her şeye rağmen, Ozan’la birlikteyken geleceğe güvenli bakıyorum, korkmuyorum ben. (Aman kulağına gitmesin, şımarmasın sonra… ? ) Sevdiğiniz yanınızdayken, siz de öyle hissetmiyor musunuz?

 

19 Nisan 2011

Şunu anlamıyorum: Niye iki kadeh rakı içen adamlar sırf bizden ( sevgilisinden, nişanlısından, karısından… ille kadınlardan yani ) şikayet etmeye başlar? Başka hiç mi dertleri yok sahiden?

 

15 Nisan 2011

Sürpriiiz!

Hani Ozan’a bir sürpriz yapmak istiyordum ve sizin de fikrinizi sormuştum ya… Süper bir şey buldum, hazırlıyorum. Şimdi Ozan girip buradan okur diye yazmıyorum (Evet Ozan, çok iyi biliyorum gizlice girip girip buraya yazılanları kontrol ettiğini :p ). Bu akşam hep beraber keşfedeceksiniz artık... :)

 

28 Mart 2011

Dikensiz gül olmuyor.

Kimse mükemmel değil. Aşık olduğumuz insanın bile tahammül edemediğimiz, alışmaya çalıştığımız huyları var. Ozan’ınkiler belki ortalamanın biraz üstünde. Çoraplarını önüne gelen yere tıkıştırması, sağlıklı beslenmemesi, romantizmin ucundan kıyısından bile geçmemesi… Hiçbiri sır değil. Ama dediğim gibi, alışıyor insan.  :)

Sizin sevdiğiniz kişide bu tip alışmak zorunda kaldığınız, tahammül etmeyi öğrendiğiniz neler var?

 

16 Mart 2011

İşleyen Zeynep ışıldar

İnsan evde oturdukça daha çok yoruluyor, hatta tükeniyor sanki. Bir bana mı öyle oluyor, bilmiyorum. Tekrar çalışmak istiyorum ama hem becerebileceğim hem de beni mutlu edecek bir iş bulmak kolay değil. Beni tanıyorsunuz artık. Sizce ne iş yapmalıyım?

 

04 Mart 2011

Romantik mi, gerçekçi mi?

Sanki romantik biri aynı zamanda gerçekçi de olamazmış, romantizm insanı kör edermiş gibi bir hava yaratıyor ya bazıları (lafım erkeklere :p ), ben buna asla katılmıyorum. Biri elma, diğer armut. O derece ayrı şeyler yani… ? Romantik olmak, hayata gerçekçi bir pencereden bakmaya engel mi sizce?

 

25 Şubat 2011

Nazar?

Ozan ciddiye almıyor ama ben inanıyorum nazara. Ya siz?

 

14 Ocak 2011

Arasam mı? Aramasam mı?
Gün içinde sevgilinizle ya da eşinizle kaç kere konuşuyorsunuz telefonda?

Hayır, ben iki kere arasam Ozan çok bunalıyor da… Sizler ne yaşıyorsunuz diye merak ettim. :)

05 Ocak 2011

Sürpriz!!!
Şimdi nereden çıktı diyeceksiniz, aslında hiç hak ettiğinden de değil ama Ozan’a bir sürpriz hazırlamak geçiyor içimden kaç zamandır.

Ama ne yapsam, karar veremiyorum. Orijinal bir yemek veya başka bir sürpriz? Hiç böyle test edip onayladığınız, erkeklerin aklını başından alması garanti bir sürpriz tarifi var mı elinizin altında, aklınızın köşesinde?

Erkeklerden de birkaç tüyo gelse fena olmaz aslında...

31 Aralık 2010

Herkese iyi seneleeer!
Herkese iyi seneleeer!

Huzurlu, sağlıklı ve paralı bir 2011 geçiririz inşallah hepimiz. Sevdiğimiz adamlar da mucizevi bir şekilde dünya tatlısı masal prenslerine dönüşürler belki… Biraz umudun kime ne zararı var?

Masallarda yaşasak da bir peri gelip böyle yeni yıl dileklerimizi gerçekleştirse, ne şahane olurdu. Siz ne dilerdiniz? Yeni yıldan neler istiyorsunuz? Yukarılara duyuralım sesimizi. Belli mi olur?

24 Aralık 2010

Halinizden Memnun musunuz?
Bir insana bir an üzülmek, sempati duymak ama hemen bir an sonra da sinirden köpürmek mümkün mü ya? Ozan’ın kardeşi Cem Yılmaz’ın sünnetine gittik geçen. Bizimki bir yandan babasına veryansın ediyor. Bana şöyle etti, bana böyle etti, bir bisiklet bile almadı diye. Adam her limanda bir sevgili, karısını çocuğunu boşverip kendi keyfine bakmış hep. Ozan elbette haklı kızmakta. Ama sonra hop, bir de bakıyorsun aynı babasının laflarıyla konuşuyor. El kadar bebeğe, aynı babası kafasında erkeklik dersleri veriyor. Sanki acısını kendi çekmedi zamanında… Dönüp dolaşıp bütün erkekler aynı adama mı dönüşüyor? Bu mu yani işin özü?

Okuyorum da çoğunuz benzer şeylerden şikayetçisiniz galiba. Ne geldi aklıma… Gelin, bu erkeklerin gen haritasını çıkaralım. Benim karşımda canlı örnek duruyor zaten. Siz de anlatın. Bakalım, belki elbirliğiyle öküzlüğün tedavisini bile buluruz burada.

Tedavi olmak istiyorsanız tabii beyler… Yoksa halinizden memnun musunuz? Cidden soruyorum bakın. :)

10 Aralık 2010

Bugün benim doğumgünüm!
Bugün benim doğumgünüm!

Ne bir bar taburesi üstünde ne de yalnız geçirdim bu günü. Ama biraz kederlenmedim desem yalan olur. Çok klişe bir laf, biliyorum ama ne kadar hızlı geçiyor seneler! Size de oluyor mu bazen, sanki bütün trenleri kaçırmışsınız gibi geliyor mu?

Yani, şükretmek lazım tabii. Hayatım gayet iyi. Şikayet edemem. Ama hep yapmak istediğim bazı şeyler için de geç kalıyormuşum gibi artık… Bütün hayallerini gerçekleştiremeyeceğini kabullenmek mi olmalı illa büyümek ve olgunlaşmak?

Öyle işte… Bunları düşündüm biraz, hüzünlendim. Sonra Ozan sürpriz parti hazırlamış bana. Dağıttım kafamı. Hayat aynen devam ediyor… :)

24 Kasım 2010

Erkeklerden Ne Bekleriz?
Biz kadınlar, birlikte olduğumuz erkeğin dürüst olmasını bekleriz. Safız ya...
Bu erkeklerle dürüstlükten aynı şeyi mi anlamıyoruz nedir? Ozan'a dürüst ol deyince, “hatun taş gibi” diyor. Vur desem kesin öldürüyor.
Saygı desem... Benim canım sevgilimin saygıdan anladığı, tuvaletten çıkınca sifonu çekmek. O kadarı yeterli sanki!

Peki sizce, bir erkekte olması gereken en önemli özellik nedir?

1 Kasım 2010

Aşkımızın Belgeseli...
Aklıma gelenleri, başıma gelenleri, gelip de geçenleri, haydan gelip huya gidenleri;
Artık burada yazıp çizeceğim.
Fotoğraf, yazı, anı, ya da artık ne gelirse...

Hep özenirdim fotoğraf çeken insanlara. Her neyse, benim de bir fotoğraf makinem oldu sonunda (taksit maksit de olsa o paraya 5 çift çizme alırdım ama orasını karıştırmayalım şimdi).
Ve dedim ki, ben nişanlım Ozan’la aşkımızın belgeselini çekeceğim!
5 yıllık ilişkimizin en doğal hallerini, en gerçek halimizi…
Nişanlım Ozan’dan başladım işe…
Ortaya çıkanlar aşağıda… Ne belgesel ama
Bu mudur gerçekten? İnsanlar birbirine alışınca, özenli olmayı illaki bırakır mı elden?
Bu mudur gerçekten? Yok mu, şöyle bilmem kaç yıldır bir arada olup da, benim sevgilim mağara adamına dönmedi diyen biri???

Ben Kimim?

Ben kim miyim? Güzel soru!

Kısaca: 1 kadın...

Yaşım: Söylemem.
İşim: Uzun süre iletişim sektöründe çalıştım; sonra üniversiteye dönüp psikoloji okumaya başladım. Şimdi ise evdeyim… Şimdilik diyelim!
Aşkım: Ozan, nişanlım...
Hayatta ne yapar ne ederim: İşte onları buraya yazacağım...

Yorumlarınız

piyonn41
tek kelimeyle süper bi dizi star tv ekranlarına geçmesine ayrıca çok sevindim inşallah formatınız bozulmadan devam edersiniz:)))
30.12.2011 19:34:50
İznikmerkez
Vallah ikinizide çok seviyorum . İnternetten Hep indiriyorum videolarınızı.İyi ki Varsınız :D
18.12.2011 12:55:47
melodituna
Ahhhh zeynep unuttun beni sen !! ama ben senii cok ama cok seviyorum''''
7.12.2011 04:55:47
rkytrkr
mükemmelsiniz:) sizi izkleyip de "ayy aynı bizz" demeyen çift yok gibidir. bense en çok borsada battığınız bölümde halinizi anladım''. annem yok babam evlenmek istesem destek değil kendimi öyle yalnız hissediyorum ki''.
7.12.2011 00:35:27
cazee
Siz ikiniz varya süpersiniz yeniden barışmanıza çok sevindim şimdiki haliniz herzamanki gibi çok hoş heleki liseli aşıklar gibi flörtünüzde ayrıca süper aman dikkat edinde anneye yakalanmayın sizleri çok seviyoruz kendinize iyi bakın
28.09.2011 18:35:31
derya
seni çok seviyorum zeynep çok özledim ne zaman yeniden izleyeceğim artık :(( lütfen başlama tarihii ver :( kendimi senin yerinde tv de izlemek çok zevkli :))
25.08.2011 11:53:23
ahmet
Harikasınız Demet hanım. Oyunculuğunuz mükemmel. Fakat güzelliğinize gelince söyleyecek söz bulamıyorum. Ayrıca dizide Ozan karakterini soktuğunuz durumlardan dolayı göğüs kafesimde bir sıkışma meydana geliyor ve nefesim kesiliyor. Emre beye selamlar'':))
12.08.2011 07:53:23
cicikooooom
sewerek izliyorum ve yeni bölümleri merakla bekliyorum demet evgar ve emre karayel iyi bir ikili olmuş bence dizi onnumara
7.08.2011 02:21:35
Nazli
Aah baslasin artik su yeni sezon zeynepcim cok ozledik :)
13.07.2011 13:46:20
iremanil
merhabalarr sizi çok severek izliyoruz bizde ayrica beni size cok benzeten oldu bugune kadar'' gercekten bence de benziyoruz ''ve eimle hallerimiz genellikle sizin canlandirdiklariniz gibi oluyor'' o kadar hayattan karakterler ki zeynep ile ozan''''
5.07.2011 02:53:09
1/29

Paylaşmaca

Tweeter

İzleyicilerim

Fotoğraflarım

Arşiv

Ara

1KADIN 1ERKEK © 2010, Tüm Hakları Saklıdır